Ozel bir cografya

Avustralya, o kadar büyük ve geniştir ki, simgeleri onu anlatmaya yetmez. Sydney Opera Evi’nin baş döndürücü yapısı, alacakaranlıkta Uluru’nun (Ayers Kayası) ışıldaması, rengârenk bir mercan adasının üzerinde oynaşan dalgalar… Bunlar, bu muazzam ülke-kıtaya ayak bastığınız anda önünüze serilen deneyimin sadece bir parçası.

Avustralya’nın doğal güzelliği, en büyük cazibelerinden biridir. Güneşin yaktığı sonsuz ufuklardan tropik ormanlara ve serin güney sahillerine kadar çeşit çeşit manzarası vardır. Şehirleri, sanat ve yemek şevki ile spor ve açık hava aşkını harmanlar. Ziyaretçiler bu büyük ülkenin coğrafyasını ne kadar tanıdıklarını bir kez daha gözden geçirecekler.  Avustralya’ya ve geniş nüfusuna, karakterinin büyük kısmını uçsuz bucaksız oluşu verir.

Bu uzaklardaki ülkeye dair birçok şey farklıdır, hatta kulağa tanıdık gelenler bile. Uzak yerleri ziyaret etmiş olabilirsiniz, ancak büyüleyici tuzlaları ve kumtaşı kuleleriyle, heybetli orta Avustralya’yı henüz ziyaret etmediniz. Yabani yaşamla karşılaşmış olabilirsiniz, ancak en son ne zaman çöldeki meşe ağaçlarının arasında deveye bindiniz veya kamp alanınızı bir Tasmanya canavarı ziyaret etti?  Belki deniz ürünlerinin tadına vardınız, ama burada barramundi balığını ve lezzetli Moreton Koyu böceğini (bir kabuklu deniz canlısı) tadacaksınız.

Yağmur ormanı patikalarından büyüleyici müzelere, çok kültürlü canlı şehirlerden spor aşkına kadar her yönüyle Avustralya benzersizdir.

Avustralya Halkı

Avustralya’nın 2005’in ortalarında nüfusu 20.265,000 idi. Bu ülke, kilometre başına 2.5 insanla en düşük nüfus yoğunluğuna sahiptir ve taşrada kimse iki adımlık yol mesafesinde değildir. Halkın çoğu doğu kıyı şeridinde yaşar, güneybatı kıyısında yaşayan insan sayısı daha azdır. Dünyanın en çok kültürel çeşitlilik gösteren ülkelerinden birinde yaşayan ve %23’ü yabancı bir ülkede doğmuş olan Avustralyalılar birbirlerinin yaşam şekillerini birçok yönden etkilemektedirler.

Avustralya ‘da Gezilecek Yerler

Avustralya’nın eyaletleri ve bölgelerinin her biri benzersiz niteliklere sahiptir. Bir seferde birini keşfedin veya öğreniminiz bittiğinde, çok ama çok zaman ayırarak hepsini ziyaret edin! Bu, sahillere, ormanlara, dağlara, kasabalara giden yan yollar haricinde 14,000 km’nin üzerinde otoyol anlamına gelmektedşr.  Öğrenim gördüğünüz yerden çok uzaklaşmak istemezseniz, yine sizi eğlendirecek çok şey olduğunu fark edeceksiniz.

Avustralya ‘da Sosyal Hayat

Avustralya, öğrenciler için benzersiz bir deneyim sunmaktadır. Birinci sınıf eğitim sisteminin dışında, günlük hayatta dahil olabileceğiniz fırsatların sonu yoktur: Sanat veya sporla uğraşın, partilere katılın ve kitap kulüplerine, en iyi dış mekanlara veya samimi ve rahat kafelere gidin, neresi olursa olsun mutlaka katılıp eğlenebileceğiniz etkinlikler bulacaksınız.  Bu sebeple, bir eğitim ve bir hayat istiyorsanız, burası doğru yer.