Nüfus 40000
Kuruluş Yılı 1966
Kampüs Adresi Bentley, Sydney, Singapore, Albany, Kalgoorlie, Margaret, Northam, Miri, Malaysia Shenton Park, Sarawak, Perth City, Centre, Education, River
Website http://www.curtin.edu.au/

Curtin Üniversitesi, merkezi Perth’de bulunan ve uluslararası alanda saygı gören bir eğitim ve araştırma üniversitesidir. Üniversite 43 sene önce, Batı Avustralya Teknoloji Kurumu olarak kurulmuş ve 1987’de üniversite statüsü kazanmıştır.

Perth’deki Bentley kampüsünün dışında, Curtin’in ayrıca Sydney, Malezya ve Singapur’da da kampüsleri bulunmaktadır. Bunun yanında Batı Avustralya’da bölgesel kampüsleri ve eğitim merkezleri bulunmaktadır. 40,000 fazla öğrenci, Curtin kampüslerinde öğrenim görmektedir ve 16,000’den fazla uluslararası öğrenciyle Curtin, Batı Avustralya’nın en büyük ve kültürel anlamda en çeşitli üniversitesi olarak bilinmektedir.

Curtin’in beş alanda kapsamlı öğretim ve araştırma programı vardır: Bilim ve Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beşeri Bilimler Fakültesi, Curtin Ticaret Okulu ve Aborijin Çalışmaları Merkezi.